25 Aralık 2008 Perşembe

Toplantı Notları ve Yerli malı fotoları

Pazartesi günü yerli malı haftası kutlanmıştı okulda. Alper "fındık" şiirini başarıyla okumuş. Bunlar de geciken fotolar...Fonda babaannemizin meşhur kağıda kek'i var. Başlarındaki yerli malı şapkaları ise kendi üretimleri...Velilerin yaptıkları yiyecekler afiyetle yeniyor.Sevgili Öğretmenimiz Nursen Uzun ve Yeşil sınıfın şeker bebeleri...

Toplantıdan...

Geçen yıl kreşte de çok değerli genç bir öğretmenimiz vardı Elif hanım. Bu yıl ana sınıfında da şansımız yaver gitti ve 14 yılık tecrübeye sahip Nursen hanım oldu öğretmenimiz. Salı günki toplantıda bire bir konuşabilme şansını bize verdiği için daha iyi tanıdık birbirimizi. Aile görüşmesine eşimle birlikte gittik. Öğretmenimiz evde uygulanan kuralları, akşam süt içip içmediğini, dişlerini fırçalayıp fırçalamadığına kadar bir çok soru sordu. High school ve Montessori teknikleri ile ilgili araştırma yapan, kendini ve eğitim yöntemlerini geliştirmeye açık bir öğretmenimiz olduğu için çok şanslıyız.

Alper ile ilgili duyduğumuz şeyler çok güzeldi. Resimlerindeki ilerlemeden, algılama ve titizliğinden çok memnun olduğunu söyledi Nursen hanım. Çizgi çalışmalarında ve sayı saymada bir problemi olmadığını, sömestr tatilinde 1'den 10'a kadar yazma konusunda destek istediğini ekledi. Biz de hemen başladık çalışmaya. Sınıf içi çalışmalara parmak kaldırıp katılmaya başlamış benim Paşa. İlk başlardaki çekingenliğini atmış.Nasıl yazabilmiş mi? Şimdilik 1'den 7'ye kadar yazabiliyor. Daha çok çalışmamız lazım ama dimi :)

Biz öğretmenden öğretmende bizden memnun bir şekilde ayrıldık okuldan. Şimdilik herşey yolunda anlayacağınız...

Çarşamba gününden itibarende okulda "dans" kursuna başladı Alper. Zeybek oynayacaklarmış yıl sonu gösterisinde. Şimdiden çok hevesli. Isınma hareketleri ile başladıkları ilk ders çok güzel geçmiş. Evde bana da yaptırdı :) Bakalım daha neler öğreneceğiz !

11 yorum:

 1. afferin benim oğluma.çok güzel geçmiş belli.sayılara gelince sanki efenin yazdıklarını görüyorum.ama bu kadarı da büyük bir başarı.o minicik ellerini yerim ben...

  YanıtlaSil
 2. uçuşan sayılar çok güzeller büyük başarı saklayın o kağıtları ilerisi için çok güzel hatıra olacakalar.bizde haftaya kutlucaz yeni yıl ve yerli malını bende böyle kartondan taç yapıcam kendime:))

  YanıtlaSil
 3. Cok cici ya..Ogretmenler hep guldursun senin yuzunu :)

  YanıtlaSil
 4. ne kadar güzel olmuş
  harika yeşil çocuklar
  maşallah

  YanıtlaSil
 5. Zeybek kıyafeti içinde kimbilir ne kadar güzel olacak Alper. Allah nazarlardan saklasın onu.......

  öptüm canım

  YanıtlaSil
 6. Alpiş'e koccaman aferin, hem okuldaki gelişimi için, hem de yazıları için. Sayılardan sanat yapmış :)
  Hep güzel şeyler duyun Alper ile ilgil..

  YanıtlaSil
 7. Smilena; seneye de böyle güzel sözler duyarız inşallah seninle birlikte.

  Sihirlicim; sana da pek yakışır valla iyi eğlenceler. Saklayacağım sen meraklanma canım.

  Haydins; inşallahhhh...

  Mavianne; teşekkürler...

  Nazlı ablacım daha 1 ders yaptılar ama şimdiden çok hevesli ve heyecanlı. Okula gidemeyecek dersi kaçıracak diye ödü kopuyor resmen :)

  Nazo; ne sanatı oluyor canım bu :) Sağolllasınnn

  YanıtlaSil
 8. Alper çok tatlı maşallah. Özlemişim yazılarını okumayı :)

  YanıtlaSil
 9. Canaycımmm; sağoll. Hadi blog yazmaya ara verdin bizi de mi okumuyorsun yaaa :) Özledim bende vallaaa, arada ses ver.

  YanıtlaSil
 10. Hepsi birbirinden cici bu çocukların . Alper'de çok tatlı çıkmış. Kıyamam ben ona.

  YanıtlaSil
 11. Alevcim hala takipteyim :) Oğlumun blogunu yazmaya devam ediyorum yine :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için TEŞEKKÜRLER...


FLAME