16 Eylül 2016 Cuma

Sarah Jio'dan Elveda Haziran

Sarah Jio'dan yine oldukça sürükleyici bir hikaye, June'un hikayesi...
Beni Böğürtlen Kışı kadar etkileyen bir Sarah Jio kitabı oldu.
Hikayelerin örgüsü genelde birbirine benziyor diye biraz ara vermiştim Sarah Jio romanlarına.
İyi ki o molayı vermişim!
Hem özlemişim hem de dönüşüm Elveda Haziran gibi içten, dokunaklı, sıcak bir hikayeyle olduğu için de hayal kırıklığına uğramamış oldum.

Kitap ile ilgili çok ipucu vermek istemiyorum.
Bir başlarsam susmam diye korktuğum için de olabilir bu!!!
Ama siz de benim gibi sürprizli sonları, duygusal hikayeleri ve Sarah Jio'nun dilini seviyorsanız bu kitabı mutlaka okuyun derim.
 

(Tanıtım bülteninden)

Bir varmış, bir yokmuş, hâlâ içindeki masala kulak veren küçük bir kadın varmış…

Büyük yeşil bir odada bir telefon, kırmızı bir balon ve aydedenin üzerinden zıplayan bir ineğin resmi varmış… İyi geceler aydede, iyi geceler kırmızı balon, iyi geceler yıldızlar, size de iyi geceler yeryüzündeki tüm sesler.

June Andersen, her akşam yatmadan önce teyzesinin ona ve kız kardeşine okuduğu bu masalla büyümüştür. Ancak zaman acımasızdır ve maalesef hayat, çocukluklarındaki o masumiyeti yok etmiştir. Artık güçlü bir kadın olarak tek başına yol alan June, yıllardır yüzünü görmediği teyzesinin ölüm haberiyle çocukluğunu geçirdiği Mavi Kuş Kitabevi'ne yeniden adımını atacaktır. Hatıralarını süsleyen bu masal diyarı June'un içindeki karanlıklara ışık tutarken, June kendini yeniden keşfedecektir.

Elveda Haziran, bugününüzü sorgulayıp geçmişinize merhaba diyeceğiniz, ne kadar imkânsız gibi görünse de çıkış yollarının çok yakınımızda olduğunu gösteren bir Sarah Jio romanı. "Elveda Haziran… 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız için TEŞEKKÜRLER...


FLAME