8 Kasım 2016 Salı

Mükemmel Bir Son

İnternet fenomenlerinden French Oje'nin dizüstü edebiyat serisinde yer alan kitaplarını okumuştum.
Bu da onun ilk romanı...
Mükemmel bir sonu hepimiz düşlediğimiz için merak edip sipariş ettim bu kitabı.
Özellikle ofiste öğle ve akşam üzeri boşluklarında vaktimi sosyal medyada geçirmek yerine kitap okuyarak değerlendirmeye karar verdim.
O yüzden çok kafa yormayan, kısa kısa hikayelerden oluşan kitapları tercih ediyorum.
Mükemmel Bir Son'da İstanbul'da yaşayan, şehirli, modern bir kadın olan Müge'nin hayatı, arkadaşlıkları, aşkları, hayal kırıklıkları anlatılıyor.
Çok kalın bir kitap olmadığı için (keşke daha uzun olsaydı diyerek) bir solukta okudum kitabı.
Sürpriz bir sonla bitiyor diyerek daha da fazla ipucu vermeden tanıtım bülteniyle sonlandırıyorum bu yazıyı...

 

(Tanıtım Bülteninden)

Siz hiç bitmek bilmeyen bir ilişki yaşadınız mı?

Ayrılık kararından sonra bile kesilmeyen çağrılar geldi mi telefonunuza? "Özledim" diye başlayan mesajlar? Sürekli onun tarafından oyalandığınızı hissettiğiniz ama bir türlü kopamadığınız birileri oldu mu hayatınızda? Oturup kendinizi sorguladığınız, hatalarınızı bir bir masaya yatırdığınız, geçmişle hesaplaşıp kendinizi değiştirmeyi istediğiniz o tuhaf ilişkilerden biri yaktı mı hiç kalbinizi?

Genç ve başarılı tasarımcı Müge, tam da böyle bir ilişkinin çıkmaz sokağında buluyor kendisini. Bir türlü kopamadığı Volkan'dan uzaklaşıp gerçek aşkı bulma yolculuğuna çıkmak için cesur bir adım atıyor. Tek bir dileği var Müge'nin evrene yolladığı:

"Sadece evlenme teklifi alsam, evlenmesem bile okey'im. Yani sadece bir an olsun böylesine, ömürlük istendiğimi duyayım, yeter…"

Ve ardından evren bu dileği yerine getirmek için derhal harekete geçiyor. 

Müge ve silip atamadığı Volkan… Müge ve karşısına ansızın çıkan o kibar yakışıklı: Orbay… Müge ve en güvenilir arkadaşlardan gelen beklenmedik ihanetler… Müge ve kendini değiştirmek için harcadığı onca çaba… Müge ve hep hayalini kurduğu 'mükemmel bir son'…

Bugüne dek Dizüstü Edebiyat serisinden çıkan kitaplarıyla okurları peşinden sürükleyen French Oje, kadınların iç dünyasına dair biriktirdiklerini Mükemmel Bir Son'da samimi bir karakterin dünyasına dönüştürüyor. French Oje, akıcı dili, kendine has üslubu, duygu ve düşünceleri yansıtmadaki içtenlikli tavrıyla günümüzün başarılı roman yazarlarından biri olduğunun sinyallerini veriyor. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız için TEŞEKKÜRLER...


FLAME