24 Ocak 2009 Cumartesi

Karnemizi Aldık

Bugün itibarıyla başlayan sömestr tatili evimizi sevince boğdu! Alper'i bir görseniz 15 gün tatile girdi okul diye mutluluktan havalara uçuyor! Bu kötü bir şey değil di mi?

Alper okuldan elleri dolu geldi. Bir adet Gelişim Raporu, (Karne verilmiyor sanırım ana sınıflarında artık) Bir adet mektup, (Mektubu daha sonra yayınlayacağım) ve kocaman bir klasörle geldi. Klasörde sınıfta yapılan faaliyetlerin bir bölümü var. Bir kısmı yıl sonu sergisi için ayrılmış. Eve gelen çalışmalar bunlar...
Belki bana öyle geliyordur ama, ne güzel şeyler yapmışlar değil mi? Bayıldımmm ben :)Alper’in Gelişme Raporu (Ara Karne)

Bilişsel Alan; Renk, sayı, şekil kavramları ile ilgili gruplama, sınıflama, eşleştirme, sıralama çalışmalarını başarıyla yapabilmektedir. Dikkatini yapılan çalışma üzerinde toplayabilir. Bazen çalışmalarda yardıma ihtiyaç duyduğu olmaktadır. Nesnelerin mekandaki konumunu doğru olarak söyleyebilmektedir.

Dil Alan; Sesleri ayırt edebilir ve konuşurken sesini doğru kullanabilir. Kendini sözel olarak ifade etmekte zorlanmaz. Konuşurken göz teması kurar, sohbete katılır. Sohbet sırasında düşüncelerini söylemeye çalışır. Söz almak için sırasını bekler.

Sosyal – Duygusal Alan; Genel olarak duygu ve düşüncelerini sözle ifade etmekte zorluk çekmez. Ancak duygularını zaman zaman dışarıya yansıtmadığı olur. Grup etkinliklerine isteyerek katılır. Gerektiğinde lideri izler. Başladığı işi bitirme çabası gösterir.

Psikomatör Alan; Bu dönem boyunca sınıfımızda yaptığı etkinliklerde fiziksel açıdan yeterli gelişim göstermektedir. El, göz koordinasyonu gerektiren çalışmalar sırasında bazen yardıma ihtiyaç duyar.

Özbakım Becerileri; Gerekli temizlik kurallarını uygulayabilmektedir. Giysilerini sınıf içerisinde yardımsız giyip çıkarabilir. Kendini sınıf içindeki kazalardan koruyabilir.

Genel Sonuç; Tüm öğrenim hayatı boyunca başarılı bir öğrenci olacağına inanıyorum.

20 yorum:

 1. :)) ben zaten biliyordum sonucu, sürpriz olmadı :)) Öğrenim hayatı başarılarla dolu olacak Alpiş'in.. Sevgiler ona kocaman..

  YanıtlaSil
 2. canım her zaman öğrenim hayatı boyunca böyle güzel sonuçlar alsın

  öpüyorum

  YanıtlaSil
 3. Maşallah Alper'e! Zaten yazdığın ve gördüğümüz kadarıyla çok iyi yetişmiş bir çocuk! Bu başarısı ömür boyu sürsün inşallah! İyi tatiller Alper'e! Kocaman öpüyor ve tebrik ediyorum:) Sen iletirsin annesi:)

  YanıtlaSil
 4. masallah alpere kocaman affermmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

  YanıtlaSil
 5. Canım
  Gözün aydın olsun. Allah Alper'i bütün yaşantısı boyunca başarılı eylesin.
  Sizlere kocaman sevgilerimi gönderiyor iyi tatiller diliyorum.
  Artık oyun zamanı istediği herşeyi oynayabilir:))))
  Sevgiler
  iyi hafta sonları

  YanıtlaSil
 6. Hakikaten çok güzel şeyler yapmış. İyi tatil dilerim.

  YanıtlaSil
 7. bizde eve kocaman bir dosya ve gelişim raporuyla geldik.şimdi bu böcükleri 15 gün iyi eğlendirmek gerek hakkettiler.
  sevgilerle

  YanıtlaSil
 8. Aferin kuzuma benim hep böyle olsun inşallah :))yapılan şeylerde süper ayrıca rengarenk :))

  YanıtlaSil
 9. Flamecim benim, Alper'i tebrik ediyorum, basarilari hayat boyu sursun yakisiklinin :)) Kucak dolusu sevgi ve opucuklerimi gonderdim sana :))

  YanıtlaSil
 10. Alevcim;
  çook öpüyorum alperi.Afferim onaaa..Maşallah zaten süper bir çocuk o.Bana da sürpriz olmadı sonuç.Daha nice seneler böyle güzel karnelere mutlu gülümsemelere..Eee sevinsin tabi çocuk yaa 15 gün tatil harika birşey.sevinmeyip de napacak korkma bence bu kötü bişey değil biz sevin miyormuyduk tatil zamanlarında:)öptüm canım.

  YanıtlaSil
 11. alev, gözün aydın bu arada balık çok şeker olmuş.

  YanıtlaSil
 12. hayıtlı olsun karneniz..Alperin başarıları daim olsun inşallah...sevgiler canımm

  YanıtlaSil
 13. Tebrikler Alpercim,hayatin boyunca hep boyle basarili ol,opuyorum.

  YanıtlaSil
 14. insallah tüm hayatınız boyunca karneleriniz sizi mutlu eder.alperden beklenen bir sonuçtu bu .tebrik ediyorum.

  YanıtlaSil
 15. Flameciğim 15 gün tatil için havalara uçması kötü bir şey değil, emin ol. Alara o kadar çok severki ders yapmayı, asla zorlamaz beni, kendi başına kendiliğinden oturup yapar (maşallah) ama bu tatile oyle bir sevindi ki :)) Havalara zıpladı resmen. Ben de geçen yıl kocaman bir klasör taşımıştım sömestre tatiline girerken. Seni anlayabiliyorum :)) Ama yıl sopnunda daha fazla olacak hazırlıklı ol bence :))

  Gelişim raporu çok güzelmiş Alperciğin, başarısının daim olmasını temenni ediyorum ki öyle de olcak buna inanıyorum.

  Kocaman öpüyorum sizi, sevgiyle kalın!!!

  YanıtlaSil
 16. Pak Karamu visiting your blog

  YanıtlaSil
 17. YORUMLARINIZ İÇİN ALPER'DEN KOCA BİR TEŞEKKÜR SİZLERE...

  YanıtlaSil
 18. Allah tamamına erdirsin...daha nice nice güzel günlerini göstersin...
  Kutluyorum Alpercim seni güzel yanaklarından öpüyorum..

  YanıtlaSil
 19. flame, ona kocaman bir maşallah, zaten cin gibi bıcırık bir şey :) güzel bir tatili hak etmiş annesi. iyi tatiller dilerim size

  YanıtlaSil
 20. İnşallah inşallah tüm hayatı boyunca başarılı bir öğrenci olur

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için TEŞEKKÜRLER...


FLAME