3 Eylül 2016 Cumartesi

Melisa Kesmez; Atları Bağlayın Geceyi Burada Geçireceğiz

Bitmesini hiç istemediğim bir kitaptı...
Ofiste verilen kısa molalarda okuduğum öyküler, beni o anın stresinden uzaklaştırıp, başka semtlere, başka yaşamlara sürükledi!
Hatta bazı hikayeler içime öyle işledi ki, keşke bu tek başına roman olsaydı dedim!
Öncesini, sonrasını merak ettim..
Kendi kafamda sonlar yazdım onlara..
Çok güzeldi çok 💛

Şimdi sırada yazarın diğer kitabı Bazen Bahar var.
Peki o bitince ne yapacağım ben?(Tanıtım Bülteninden)

Cesaretimiz var mı her şeyi bir anda öylece bırakıp gitmeye? İnsan her nereye giderse gitsin kendini de beraberinde götürmez mi? Varlığından güç aldığımız arkadaşlar ne zaman yük haline geldi? Hepimiz başarılı olmak zorunda mıyız bu hayatta? Her seferinde duvara tosladığımız halde hâlâ yeni ilişkiler kurmaya, var olanı kurtarmaya çalışmak hayal kırıklıklarına bağımlı hale gelmemizle açıklanabilir mi? Melisa Kesmez, heyecanlı ve mütevazı sesinin her satırda hissedildiği kısa öykülerinde soruları müzikle, dramla, şiirle yoğuruyor, cevapları ise nüktedanlığı da elden bırakmayarak veriyor.

"Aklımızın devre dışı, sadece kalbimizin olduğu" yeniyetmelikten zaman mefhumunun olmadığı balık krakerli ve kaygısız çocukluk yıllarına, yüzyıllık dostla oturulan öğle rakısından patrona son çare olarak yazılan istifa maillerine, sevdiğimiz "o" olmayı çoktan bırakmış uzatmalı evliliklerden gel demese de gittiğimiz, gitmek istediğimiz sevgililere, eski sevgililere, aileye, aldatmalara, aldatılmalara; üzerimize haddinden fazla gelen ancak bir türlü vazgeçemediğimiz "modern dünyamızın" tüm inceliklerine dokunuyor, yalın ama coşkulu, naif ama kararlı, fısıldıyor kulaklara: Atları Bağlayın, Geceyi Burada Geçireceğiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için TEŞEKKÜRLER...


FLAME