19 Ekim 2017 Perşembe

Rüya Tabirlerine Bakmadan Asla!

Merhaba hanımlar,
Bir süredir blogda bahsetmek istiyorum ama işten güçten fırsat bulup yazamadım. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz bilmem ama ben, rüyaların çok ilgi çekici, adeta aylardır beklediğim bir vizyon filmi olduğunu düşünürüm. Sebebi ise her seferinde eğlenceli, eksantrik, macera dolu, fantastik ve romantik rüyalar görmemden ötürüdür. Bu nedenle sabah uyandığımda gördüğüm rüyayı hatırlıyor isem çok mutluyumdur. Çünkü koşa koşa rüya tabirlerine bakan kişilerdenim.


Bazen can sıkıcı, iç karartıcı rüyalar görüyor, sabah gördüğüm rüyayı hatırlıyorsam keyifsiz oluyorum ancak bu rüya tabiri işi hakikaten büyülü bir şey. Hemen gördüğüm bir rüyadan örnekle anlatmak istiyorum: Bir keresinde sabah uyandığımda anında gece gördüğüm rüyayı hatırladım ve resmen gözümü korkuyla açtım. Çünkü rüyamda berbat, iğrenç bir tuvalet görmüştüm. Evet, tuvalet! Gördüğüm en pis, en iğrenç tuvaletti. Kesinlikle mide bulandırıcıydı. Anlamı kesinlikle kötü, korkutucu bir şey olmalıydı. Gördüğüm rüyalar kötü de olsa her zaman rüya tabirlerine baktığımdan bu defa hiç içimden gelmedi gidip bakmak, yalan yok. Bakmadım ama günlerce aklımdan çıkmadı rüya. Nihayetinde dayanamadım ve korkarak da olsa gidip baktım. O da ne? Ben hayatıma dair kötü bir analiz okuyacağımı sanıyorken tam tersi çok güzel şeyler okudum. Meğersem hayatımdaki kötü günleri geride bırakacağım temiz bir şekilde yoluma devam edeceğim tarzı iç açıcı ferah bir tabirle karşılaştım. İçime su serpildi desem yeridir. Rüyalar tersine çıkar denen o meşhur sözü ben de biliyorum ama öyle pis bir tuvaletten böylesine güzel bir anlam çıkacağını da beklemezdim doğrusu. İşte bu yüzden rüya tabiri iyi ki var. İç sıkıntımızı alıyor bazen daha dikkatli davranmamız konusunda bizi tetikliyor.

Sizlerin de benimkine benzer rüyaları var mı merak ettim :) Şahane dediğiniz rüyanın aslında kötü şeyleri işaret ettiğini veya benimki gibi berbat bir rüyanın aslında çok aydınlık bir rüya olduğunu fark ettiğiniz oldu mu? Hani dizilerde, filmlerde hatta bazen yanımızda yöremizde bulunan kişilerde görürüz ya; gördüğü rüya tamamen hayatını değiştirmiştir veya bir beladan kurtulmasını sağlamıştır… 

Böyle hikâyeleriniz, tanık olduğunuz durumlar illa olmuştur. Açıkçası her zaman şaşırtmış ve büyülemiştir rüya hikâyeleri beni. Rüya tabirlerini Elele internet sitesinden takip ediyorum, sizlere de öneririm. Güzel rüya yorumlarıyla karşılaşmak dileğiyle bu ilginç yazıma son veriyorum. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için TEŞEKKÜRLER...


FLAME