20 Nisan 2018 Cuma

Bölgesel Yağlardan Kurtulmanın Kolay Yolu

Her ne kadar çok sağlıklı diyetler uygulasanız ve hatta egzersiz ile zayıflama sürecinizi desteklemiş olsanız da bölgesel yağlanma sorunundan kurtulamamış olabilirsiniz. Çok sayıda kişinin yaşadığı bu problem yüksek oranda vücut yapısından kaynaklanıyor. Vücudun genellikle kalça, göbek ve karın kısmında bulunan yağlardan kurtulmak için diyet yetersiz kalabiliyor.
İşte bu durumda devreye liposuction ameliyatı giriyor. Halk arasında bu yöntemin bir zayıflama metodu olduğu düşünülür. Oysa asla bu operasyon bir zayıflama tekniği değil, sadece bölgesel yağlardan kurtulma yöntemidir. Elbette bu teknik vücudun tüm bölgelerine uygulanabiliyor. Ancak sadece bölgesel yağlara müdahale amacıyla yapıldığında ideal bir yöntem olduğu da unutulmamalı.


Liposuction Neden Uygulanır?

Bazı kişilerde yağ hücreleri oldukça inatçı bir yapıya sahip olabiliyor. Dizin iç bölümlerinden bel bölgesine, üst kol içinden basenlere kadar pek çok bölgede görülebilen bu dirençli yağ hücreleri, kişinin ideal kilosuna ulaşmış olmasına karşın vücudunun fit görünmesini sekteye uğratabiliyor. İşte bu durumda devreye uzun yıllardır güvenle uygulanan bir yöntem olan liposuction giriyor.
Gelişen teknoloji sayesinde artık bu işlem hem daha kolay hem de daha hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Ayrıca klinik istirahat gerektirmediği için dileyen herkesin bu operasyondan faydalanabildiğini de söyleyebiliriz. Ancak öncesinde soğuk lipoliz işleminin yapılması gerekiyor. Bu işlemin amacı ise yağ hücrelerini dondurmak oluyor.
Öncelikle soğuk lipoliz ile yağ hücrelerinin etkisiz hale getirilmesi sağlanıyor. Hemen sonrasında ise liposuction uygulamasına geçiliyor. Donan yağ hücreleri kolayca vücuttan dışarıya alınıyor. Bu sayede bölgesel yağlanma bulunan bölgede daha ince bir görünüm ede edilmiş oluyor.

Liposuction Sonrasında Neler Yaşanır?

Uygulamanın ardından evde birkaç gün dinlenmeniz gerekir. Ayrıca ciltte sarkma olmaması için korse kullanmanız da gerekebiliyor. Eğer her yönüyle liposuction uygulamasına dair merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt arıyorsanız Vanity Klinik internet adresiniz ziyaret edebilirsiniz. Bu web adresinde sorularınıza yanıt bulmakla birlikte işlem sonrasında neler yaşayacağınıza dair de detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu klinik işlemin uzun yıllardır başarılı bir şekilde yapıldığı sağlık kuruluşları arasında yer alıyor. İnternet sitesi üzerinden de uygulamaya ilgi duyanları bilgilendiriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız için TEŞEKKÜRLER...


FLAME