5 Kasım 2018 Pazartesi

Üç Kız Kardeş

İclal Aydın'ın kitaplarının ayrı bir yeri var bende...
Onun o güzel, naif sesinden dinliyorum sanki anlattığı hikayeleri...
Öyle gerçek, öyle sıcak...
Yine çıkar çıkmaz aldığım ama okumak için tatili beklediğim bir kitaptı Üç Kız Kardeş.
Üç günde de bitti...
Sıcacık, oldukça gerçek, içten bir aile hikayesi...
Hala okumayan kaldıysa benden tavsiye olsun.Türkân, Dönüş ve Derya’nın, 3 kızkardeşin hikayesi anlatılıyor kitapta...Severek okuduğum Unutursun ve Bir Cihan Kafes kitabındaki karakterlerin sürpriz buluşması ise tatlı bir tebessüm bıraktı yüzümde.Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

Bir zamanlar, bir ülkenin en güzel denizine bakan bir evde üç kız kardeş yaşardı. İsimleri Türkân, Dönüş ve Derya idi. Babaları Sadık Bey ve anneleri Nesrin Hanım’la birlikte geceleri kucak kucağa oturur, gelecekte onları bekleyen şahane yılların hayallerini kurarlardı.

Türkân, Dönüş ve Derya’nın, Ayvalık’ın çam kokulu sokaklarında geçen masal gibi çocukluğu, onları yetişkin dünyasının acımasızlığına hazırlamamıştı belki. Hiçbir hayatın, hiçbir seçimin göründüğü kadar kolay olmadığını, bazen en büyük, en akla gelmeyecek sırların en güvendiklerimizin kalbinde saklandığını, en korkulacak hastalıkların gün gelip geçmişi derleyip toplayabileceğini anlamak zaman istiyordu.

Ve zamanın ilaç olmadığı bir yara var mıydı dünyada?

Ayvalık’ın denize uzanan taş sokaklarından, nice yaşamlar görüp geçirmiş zeytin ağaçlarından, hayatın kaynağından akan suyundan, eski evlerinden doğmuş bir aile hikâyesi Üç Kız Kardeş. Bir mutsuzluk hikâyesi değil; neşeli günleri yâd ede ede iyiliğe dönüşün hikâyesi. İyileşmenin yolculuğu…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için TEŞEKKÜRLER...


FLAME