1 Kasım 2019 Cuma

Eriklitepe'de bir gün

Kısa tatillerde yeni yerler keşfetmek, çevremizdeki yerleri görmek en sevdiğimiz şey...
Bu defa 29 Ekim tatilini fırsat bilip evimize 20-25 km mesafede bulunan Gölcük Belediyesi'nin işlettiği Kocaeli-Gölcük'teki Eriklitepe Tabiat Parkı'na gittik.

300 dönümlük kocaman bir park burası.
İçerisinde piknik alanları, yürüyüş parkurları, kamp alanları, çocuk ve macera parkları bulunuyor.
Ayrıca burada konaklayabileceğiniz ahşap bungalov tipi evler mevcut.
Biz gece konaklamak istediğimiz için bungalov evleri tercih ettik.

Tesisin içerisinde bulunan bungalov tipi evler, maksimum 6 kişilik (4 büyük + 2 (0-7 yaş) bir ailenin konaklama ihtiyacına göre dizayn edilmiş. 15 bungalov evde toplam 60 yatak kapasitesi ile hizmet verilmekte. Evlerde minik mutfak olduğu için yemeğinizi ister kendiniz yapabilir isterseniz de içeride bulunan restorandan karşılayabilirsiniz. Ayrıca odun, kiralık mangal, et vs gibi hizmetler de mevcut.

Detaylı bilgi için internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.Evlerin dıştan görünüşü bu şekilde...
Tek katlı, yüksek tavanlı ve tamamı ahşap.Bir evde 4 yetişkin ve 2 çocuk rahatlıkla kalabiliyor. 1 gecelik ücret (2019 Kasım fiyatı) 200 TL'ydi. Tesis belediyeye ait olduğu için fiyatlar  uygun. 4 kişi kaldığınızı düşünürseniz kişi başı 50 TL'ye konaklamış oluyorsunuz. Elektrikli petekler olduğu için kışın sıcaklıkla ilgili hiç endişeniz olmasın. Evlerin içi sıcacık. Biz gittiğimizde Ekim sonu olmasına rağmen hava çok güzeldi, akşam bile sweat ile dışarıda oturabildik.Çocuklar için oyun parklarının yanı sıra gençlerin de seveceği farklı zorluklarda macera parkurları da mevcut. Fakat burada güvenlik sıkıntısı göze çarpıyor. Güvenlik kemerleri, görevli vs şart...Doğa ile iç içe, sonbaharı doyasıya hissettiğimiz ve güzel fotoğraflar çekebildiğimiz bir gün geçirdik biz.Hala analog makine sevenler...Kahve sever bir aile olduğumuz için yanımıza kahve makinesi ve French Press ve süt köpürtücü aldık. Kuru yaprakların arasında kahve fincanı ile bu güzel iki kare çıktı ortaya!Biz hemen yerleştiğimiz için evin içinden fotoğraf çekmemiştim ben ama sosyal medya hesaplarından bulup ekledim.2+1 bu sevimli orman evinin içi de böyle...
Mutfakta ocak yok ama su ısıtıcısı, mini buzdolabı, 4 kişilik tabak, çatal, bardak, sıcak su mevcut.Evler birbirine yakın olmasına rağmen güzel konumlandırılmış. Rahatsız olmuyorsunuz...Her evin önünde kendine ait 6 kişinin rahatça oturup yemek yiyebileceği üzeri kapalı çardaklar var.  Biz akşam yemeğinde mangalda et pişirdik, sabah ise kahvaltıda sucuk ekmek yaptık.Bizim gibi gece ateş yakıp kahvenizi ateşin başında yudumlayabilir, keyifle sohbet edebilirsiniz.
Ateş yakmak için odun satılıyor ama yürüyüşe çıktığınızda ormandan da çalı, çırpı toplayabilirsiniz.Biz o kadar çok sevdik ki şimdiden yılbaşı için rezervasyonumuzu yaptırdık. Umarım kar yağar ve bu defa bembeyaz giysilere bürünmüş olur Eriklitepe...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için TEŞEKKÜRLER...


FLAME